Nuorten U19-maajoukkueen harjoitusrinki

13.2.2017

Ensimmäiseen harjoitusrinkiin nimetty 60 pelaajaa 15 seurasta

60 pelaajan harjoitusrinki ensimmäiseen leiritykseen 4.-5.3.2917 Pajulahdessa:

 

SukunimiEtunimiSyntymäpäiväSeura
    
SIHVOVILLE19.10.1999Hanko Sun City
TUOVINENEEMELI08.12.1999Helsinki Roosters
PAAVILAINENVILHO18.09.2000Helsinki Roosters
VALPASSANTERI07.05.2000Helsinki Roosters
WAHLSTEINAUGUST02.08.2000Helsinki Roosters
VARTIAINENAKSELI08.05.1999Helsinki Roosters
PAJARINENKARRI05.10.1998Helsinki Roosters
SAARIJÄRVIKIM31.07.2000Helsinki Roosters
HOLMBERGVEIKKO09.12.1999Helsinki Roosters
RÖSSIJOEL16.04.1999Helsinki Roosters
LEMPINENVILJO20.10.1999Helsinki Roosters
VÄSTRIKTURKKA27.03.2000Helsinki Roosters
VESTERINENEDWARD30.10.2000Helsinki Roosters
LAHTINENANTTI22.11.1998Helsinki Roosters
JYVÄSJÄRVIOLIVER29.05.2000Helsinki Roosters
KYLLIALEKSI ELIAS20.09.1999Helsinki Wolverines
SAARISEMI03.06.1998Helsinki Wolverines
MÄÄTTÄLEEVI SANTERI16.02.1998Helsinki Wolverines
HAAPASAARIMARKUS09.09.1998Helsinki Wolverines
DROCKILAOSKAR09.07.1998Helsinki Wolverines
MUURIOTTO24.05.1999Helsinki Wolverines
VOUTILAINENJUUSO22.09.1999Helsinki Wolverines
MATIKAINENKONSTA09.11.1999Jyväskylä Jaguaarit
KELANDERJARNO07.07.2001Jyväskylä Jaguaarit
OJANSIVUNIILO16.01.2000Jyväskylä Jaguaarit
KINNUNENWALTTERI11.09.1998Jyväskylä Jaguaarit
WACKERERE28.03.2000Jyväskylä Jaguaarit
VILPPONENPETTERI11.11.1998Kuopio Steelers
OVASKAINENSIMO11.08.1998Kuopio Steelers
TANNINENKALLE21.10.1998Kuopio Steelers
STROHECKERNIKOLAS PATRICK31.07.1998Kuopio Steelers
YLI-SAVOLABRANDON17.09.1999Lahti Panthers
AALTONENRASMUS22.09.1998Nokia Ghosthunters
SALENIUSTHOMAS14.04.1999Nokia Ghosthunters
AHONENEEMIL22.05.1998Oulu Northern Lights
HANHISALOARTTU 19.12.1998Oulu Northern Lights
LEHTINIEMIEETU23.01.1998Oulu Northern Lights
BEHMMIKKO01.03.1999Pori Bears
STIGZELIUSWILHELM06.02.1999Porvoo Butchers
MÄKELÄJUSSI05.11.1998Porvoo Butchers
KONTIORASMUS25.04.2000Porvoo Butchers
JÄRVINENJOEL05.12.1999Porvoo Butchers
HYYTINENMARKUS06.09.1998Porvoo Butchers
FLINKMANLEO16.07.1998Porvoo Butchers
JÄÄSKELÄINENSANTTU24.07.1998Porvoo Butchers
LEHTINIEMIOSKARI01.04.1999Porvoo Butchers
SARANPÄÄJERE25.10.2001Seinäjoki Crocodiles
KAUNISMÄKIMIIKKA15.02.1998Seinäjoki Crocodiles
KALEVAJOONAS23.04.1998Seinäjoki Crocodiles
KORPELAVILLE-MARKUS09.02.1998Tampere Saints
RAUKKORISTO06.11.1998Tampere Saints
VALKAMOEEMELI12.01.1998Turku Trojans
TOIVOLAHEIKKI05.06.1999Turku Trojans
HVITFELTTUOMAS11.03.1998Turku Trojans
LUNDBERGLEONARDO11.11.1998Turku Trojans
TIRKKONENONNI19.08.1998Vantaan TAFT
KORKALAINENJESPER02.01.2000Vantaan TAFT
LINDQVISTJASPER26.02.2001Vantaan TAFT
SALEJÄRVIJERE PETTERI17.03.1999Vantaan TAFT
KORKEAMÄKIOSKARI22.04.1998Wasa Royals