II-divisioonassa 10 joukkuetta kaudella 2008

8.3.2008


Miesten II-divisioonassa nähtään 10 joukkuetta kaudella 2008. Sarja pelataan kahdessa viiden joukkueen lohkossa, joissa molemmissa pelataan kaksinkertainen sarja.

 II-divisioonassa 10 joukkuetta kaudella 2008

Miesten II-divisioonassa nähtään 10 joukkuetta kaudella 2008. Sarja pelataan kahdessa viiden joukkueen lohkossa, joissa molemmissa pelataan kaksinkertainen sarja.

Etelä-lohkossa välejään selvittävät helsinkiläiset Wolverines II ja 69ers sekä Vantaa TAFT, Sipoo Bulldogs ja Lahti Jets. Pohjoislohkossa nähdään Lieto Oakmen, Vaasa Vikings, Nokia Ghosthunters, Rauma Sea City Storm ja vielä lopullista nimeään vaille oleva Tampere Saintsin kakkosjoukkue.

 II-divisioonan otteluohjelma 2008

Kierros 1, 31.5.-1.6.
Tampere – Lieto Oakmen
Vaasa Vikings – Nokia Ghosthunters
Lahti Jets – Sipoo Bulldogs
Helsinki 69ers – Vantaa TAFT

Kierros 2, 7-8.6.
Rauma Sea City Storm – Tampere
Lieto Oakmen – Vaasa Vikings
Helsinki Wolverines II – Lahti Jets
Sipoo Bulldogs – Helsinki 69ers

Kierros 3, 14-15.6.
Nokia Ghosthunters – Lieto Oakmen
Vaasa Vikings – Rauma Sea City Storm
Vantaa TAFT – Sipoo Bulldogs
Helsinki Wolverines II – Helsinki 69ers

Kierros 4, 28-29.6.
Lieto Oakmen – Rauma Sea City Storm
Nokia Ghosthunters – Tampere
Sipoo Bulldogs – Helsinki Wolverines II
Vantaa TAFT – Lehti Jets

Kierros 5, 4-6.7.
Tampere – Vaasa Vikings
Rauma Sea City Storm – Nokia Ghosthunters
Helsinki 69ers – Lahti Jets
Helsinki Wolverines II – Vantaa TAFT

Kierros 6, 12-13.7.
Tampere – Rauma Sea City Storm
Vaasa Vikings – Lieto Oakmen
Lahti Jets – Helsinki Wolverines II
Helsinki 69ers – Sipoo Bulldogs

Kierros 7, 19-20.7.
Lieto Oakmen – Tampere
Nokia Ghosthunters – Vaasa Vikings
Sipoo Bulldogs – Lahti Jets
Vantaa TAFT – Helsinki 69ers

Kierros 8, 26-27.7.
Rauma Sea City Storm – Lieto Oakmen
Tampere – Nokia Ghosthunters
Helsinki Wolverines II – Sipoo Bulldogs
Lahti Jets – Vantaa TAFT

Kierros 9, 2-3.8.
Lieto Oakmen – Nokia Ghosthunters
Rauma Sea City Storm – Vaasa Vikings
Sipoo Bulldogs – Vantaa TAFT
Helsinki 69ers – Helsinki Wolverines II

Kierros 10, 9-10.8.
Vaasa Vikings – Tampere
Nokia Ghosthunters – Rauma Sea City Storm
Lahti Jets – Helsinki 69ers
Vantaa TAFT – Helsinki Wolverines II

Puolivälierät 16-17.8.
B2 – A3 (enemmän matkustaneen kotona)
A2 – B3 (enemmän matkustaneen kotona)

Välierät 23-24.8.
A1 - voittaja B2 – A3
B1 – voittaja A2-B3

Loppuottelu 30-31.8.
Paremmin runkosarjassa menestyneen kotikentällä. Jos sama runkosarjan sijoitus niin enemmän koko sarjassa matkustaneen kotona.