U19 maajoukkueen karsintaleiri

9.9.2010


Pidetään Helsingin Velodromin harjoituskentällä la 25.9. maajoukkueringille. Pelaajien tulee ilmoittautua viimeistään pe 18.9.2010 mennessä.

U19 MAAJOUKKUERINKI 9.9.2010

ILMOITTAUTUMISET  VAIN MAAJOUKKUERINKILISTALLA OLEVAT PELAAJAT. VIIMEISTÄÄN PE 18.9.2010 MENNESSÄ

HELSINGISSÄ LA 25. SYYSKUUTA 2010 VELODROMIN HARJOITUSKENTTÄ
klo 10.30 ilmoittautuminen Velodromin aulassa
klo 11.00-13.00 ensimmäinen harjoitus
klo 15.00-17.00 lajiharjoitus

LEIRIMAKSU: Leiri ei maksa mitään
RUOKAILU: Ota omat eväät mukaan
VARUSTUS:
- täysi jalkapallovarustus
- puolustus tummat paidat ja hyökkäys vaaleat harjoituspaidat, pelinrakentajat punaiset
- keinonurmikengät, metallinappulakengät ovat kielletty
- merkitse kypärään etuosaan  teipillä sukunimi
- henkilökohtainen juomapullo ja hygieniavarustus 
TIEDUSTELUT:
Päävalmentaja Benjamin "BJ" Jensen bj_jensen(ät)hotmail.com 050-4097960
Joukkueenjohtaja Mikko Kontto mikko.kontto(ät)gmail.com, 0400-703666

U19 MAAJOUKKUEEN SYKSYN AIKATAULU:

Valmistava leiri pe-su 8.-10. lokakuuta Pajulahti

PM-kisat Vantaan Tikkurilan urheilupuistossa
Torstai     21.10.2010 klo 16.00 Ruotsi-Tanska
Perjantai  22.10.2010 klo 13.00 Suomi-Ruotsi
Lauantai  23.10.2010 klo 13.00 Tanska-Suomi

Maajoukkueen valmentajisto ja huolto 2010:
Päävalmentaja Benjamin "BJ" Jensen, bj_jensen(ät)hotmail.com, 050-4097960
Tukimiehet Raine Vasanoja, raine.vasanoja(ät)vasek.fi, 044-3322159
Linjapuolustajat Kalle Koivisto, kok75(ät)hotmail.com, 050-3381591
Takamiehet Tuukka Hämäläinen, tuke48(ät)netscape.net, 050-3568186
Hyökkäyskoord. Jesse Talikka, jesse.talikka(ät)gmail.com, 041-5345286
Laitahyökkääjät Kari Hytönen, kahy(ät)pp.fi, 0440-772787
Hyökkäyslinja Heikki Kuusela, heikki.kuusela(ät)fimnet.fi, 040-5957799
Keskushyökkääjät Mikko Lyyra, Mikko.Lyyra(ät)jkl.fi, 040-7353122
Joukkueenjohtaja Mikko Kontto mikko.kontto(ät)gmail.com, 0400-703666
Lääkäri Arto Sainio, arto.sainio(ät)gmail.com, 044-555553
Huoltaja/teippari Tapio Ivalo, tapio.ivalo(ät)elisanet.fi, 040-7400460
Fysioterapeutti Terhi Koistinen, terhikoistinen(ät)hotmail.com, 044-5414554