U19 mj leireilee Imatralla ja pelaa Pietarissa

22.3.2011


U19 maajoukkue viimeistelee kuntonsa pe 8.4. Imatralla. Maaottelu pelataan la 9.4. Pietarissa Venäjän U19 maajoukkuetta vastaan Roostersin Henri Antikainen ja Bulldogsin Matias Mahlamäki nimettiin joukkueeseen Jyväskylä leirin jälkeen.

Camp IV Imatra + maaottelu vs Venäjä Pietarissa 8.-9.4.2011

pe 8.4.2011 Imatra
klo 17.00-18.00 kokoustila 1, Cumulus Imatra, Koskenparras 3
klo 18.00-20.00 harjoitus Karhumäen keskuskentän keinonurmi
klo 20.00-22.00 ruokailu ja luokkahuone 

la 9.4.
klo 07.00 lähtö Imatralta
klo 14.00-16.15 Ottelu: sisähalli Zenit, Butlerova str. 9, St. Petersburg
klo 17.00 ruokailu  Pietarissa
klo 23 viimeistään Lappeenranta/Imatra (pitkämatkalaisille hotelli)

U19 MAAJOUKKUEEN KOKOONPANO VS VENÄJÄ (44 pelaajaa)

 


U-19 Maajoukkue Venäjää vastaan





QB



Supi Santeri Jyväskylä Jaguaarit

Thorström Teemu Turku Trojans

Villanen Verneri Jyväskylä Jaguaarit
RB



Kyei Mickey Porvoo Butchers

Pirilä Antti Helsinki 69ers

Sjövall Samu Pori Bears

Suoste Tom Vaasa Vikings

Tanner Nuutti Sipoo Bulldogs
WR



Antikainen Henri Helsinki Roosters

Holopainen Henri Nokia Ghost Hunters

Juvonen Onni Helsinki 69ers

Karlson Robert Porvoo Butchers

Pulkkinen Jani Helsinki 69ers

Raatikainen Pasi Jyväskylä Jaguaarit

Saarinen Jerry Seinäjoki Crocodilles
OL



Jääskeläinen Tapio Vantaa TAFT

Karppinen Jani Vantaa TAFT

Kriivarinmäki Aleksi Jyväskylä Jaguaarit

Lindbäck Hans-Jacob Vaasa Vikings

Lähdeaho Oskari Helsinki Roosters

Paananen Roni Porvoo Butchers

Pirttikangas Tobias Turku Trojans

Rusanen Eetu Porvoo Butchers
DL



Mohammad-Zadehe Arash Oulu Northern Lights

Pulkkinen Toni Sipoo Bulldogs

Sarvi Victor Helsinki Wolverines

Seppälä Samuel Kuopio Steelers

Sinkkonen Simo Kouvola Indians
LB



Isohätälä Sampsa Oulu Northern Ligths

Korhonen Jim Kuopio Steelers

Kuikka Niko Vantaa TAFT

Sinkkonen Jari Kuopio Steelers

Törmänen Joona Oulu Northern Lights

Varjokivi Waltteri Turku Trojans
DB



Kainulainen Antti-Ville Kuopio Steelers

Koho Eetu Turku Trojans

Koivumäki Jussi Seinäjoki Crocodilles

Kurtten Ilja Helsinki Roosters

Mahlamäki Matias Sipoo Bulldogs

Penttinen Jussi Helsinki Wolverines

Ranta-aho Joni Sipoo Bulldogs

Suojanen Ville-Valtteri Turku Trojans

Vanhoja Esa Helsinki Roosters

Versluis Johan Helsinki Roosters