Vaahteraliigan otteluohjelma julkaistu

17.1.2012


UrhoTV mukana jokaisella kierroksella.

Vaahteraliigakauden 2012 otteluohjelma on valmistunut. Kausi käynnistyy toukokuun viimeisenä viikonloppuna, ja Vaahteramalja nostetaan ilmaan 25. elokuuta. Runkosarja kattaa kaikkiaan 11 kierrosta. Jokainen joukkue pelaa runkosarjassa kymmenen ottelua.


Jokaiselta kierrokselta televisioidaan yksi ottelu UrhoTV:llä. Viimeisen kahden kierroksen tv-ottelut päätetään heinäkuussa.

Mikäli Wolverines pelaa jatkopelejä EFL:ssä, Wolverines-Jaguaarit -ottelu siirtyy pelattavaksi 20. toukokuuta.

 

Viikko 1        25-28.5.                                             

Helsinki Wolverines    vs     Jyväskylä Jaguaarit          

Oulu Northern Lights   vs     Turku Trojans                  

Seinäjoki Crocodiles    vs     Porvoo Butchers               UrhoTV

Helsinki Roosters        vs     Vantaa TAFT                    

 

Viikko 2        1-4.6.

Helsinki Wolverines    vs     Oulu Northern Lights       

Turku Trojans              vs     Jyväskylä Jaguaarit          

Helsinki Roosters        vs     Seinäjoki Crocodiles         UrhoTV

Vantaa TAFT               vs     Porvoo Butchers              

 

Viikko 3        8-11.6.                                                                                                     

Helsinki Wolverines    vs     Turku Trojans                   UrhoTV

Oulu Northern Lights   vs     Jyväskylä Jaguaarit          

Seinäjoki Crocodiles    vs     Vantaa TAFT                    

Porvoo Butchers          vs     Helsinki Roosters             

 

Viikko 4        15-18.6.                                                                                                   

Turku Trojans              vs     Vantaa TAFT                    

Jyväskylä Jaguaarit      vs     Porvoo Butchers              

Oulu Northern Lights   vs     Helsinki Roosters              UrhoTV

 

varapäivä     25.6.                                                                                                        

                                                                                                                                     

Viikko 5        29.6.-2.7.                                                                                                 

Seinäjoki Crocodiles    vs     Turku Trojans                  

Helsinki Roosters        vs     Jyväskylä Jaguaarit          

Porvoo Butchers          vs     Helsinki Wolverines          UrhoTV

 

Viikko 6        6-9.7.                                                                                                       

Oulu Northern Lights   vs     Seinäjoki Crocodiles        

Helsinki Wolverines    vs     Helsinki Roosters             

Jyväskylä Jaguaarit      vs     Vantaa TAFT                     UrhoTV

Turku Trojans              vs     Porvoo Butchers              

 

Viikko 7        13-16.7.                                                                                                   

Helsinki Wolverines    vs     Seinäjoki Crocodiles        

Vantaa TAFT               vs     Oulu Northern Lights        UrhoTV

 

Viikko 8        20-23.7.                                                                                                   

Helsinki Roosters        vs     Turku Trojans                  

Seinäjoki Crocodiles    vs     Jyväskylä Jaguaarit           UrhoTV

Porvoo Butchers          vs     Oulu Northern Lights       

Vantaa TAFT               vs     Helsinki Wolverines         

 

Viikko 9        27-30.7.                                                                                                   

Porvoo Butchers          vs     Seinäjoki Crocodiles        

Jyväskylä Jaguaarit      vs     Helsinki Wolverines         

Turku Trojans              vs     Oulu Northern Lights        UrhoTV

Vantaa TAFT               vs     Helsinki Roosters             

 

Viikko 10      3-6.8.                                                                                                       

Porvoo Butchers          vs     Vantaa TAFT

Seinäjoki Crocodiles    vs     Helsinki Roosters

Oulu Northern Lights   vs     Helsinki Wolverines

Jyväskylä Jaguaarit      vs     Turku Trojans

 

Viikko 11      10-13.8.              

Vantaa TAFT               vs     Seinäjoki Crocodiles

Jyväskylä Jaguaarit     vs     Oulu Northern Lights

Turku Trojans              vs     Helsinki Wolverines

Helsinki Roosters        vs     Porvoo Butchers

 

Välierät                                                                                                                        

LA 18.8.    Runkosarjan 1   vs    Runkosarjan 4                  UrhoTV

SU 19.8.    Runkosarjan 2   vs    Runkosarjan 3                  UrhoTV

 

VAAHTERAMALJA                                                                                                   

LA                25.8. klo 18.00    UrhoTV

 

 

Viikoilla 10 ja 11 URHOTV:ssä lähetettävät ottelut valitaan heinäkuussa.