Seurojen aluetapaamiset - Tervetuloa

4.9.2020

Olympiakomitea kohtaa syksyn aikana urheiluseuroja yhdessä Liikunnan aluejärjestöjen kanssa. Tilaisuudet järjestetään 16 paikkakunnalla. Tilaisuudet ovat maksuttomia ja niihin voivat osallistua kaikki seuratoiminnasta kiinnostuneet.

Seurojen aluetapaamiset

Olympiakomitea kohtaa syksyn aikana urheiluseuroja yhdessä Liikunnan aluejärjestöjen kanssa.

Kutsumme seuroja alueellisiin tapaamisiin eri puolella Suomea kaikkiaan 16 eri paikkakunnalle ja lisäksi etätapaamisia järjestetään.

Ohjelma:

  • Tähtiseuraohjelman mahdollisuudet seuroille sekä hyvien seuratoiminnan työkalujen esittely
  • Suomisport seurapalvelu – laadukas digitaalinen työkalu, joka helpottaa seura-arkea ja säästää aikaa
  • Alueelliset uutiset – ajatuksen vaihtoa mm. seurojen korona-ajan selviytymiskeinoista ja haasteista.

Aikataulu ja paikkakunnat

Ilmoittautuminen tästä> 

Paikkakuntapäiväklo
   
Pori14.9.17.30-20.00
Turku15.9.17.30-20.00
Kotka24.9.17.30-20.00
Kokkola28.9.17.30-20.00
Seinäjoki29.9.17.30-20.00
Lahti6.10.17.30-20.00
Tampere8.10.17.30-20.00
Mikkeli14.10.17.30-20.00
Lappeenranta19.10.17.30-20.00
Helsinki22.10.17.30-20.00
Kajaani26.10.17.30-20.00
Kuopio27.10.17.30-20.00
Joensuu28.10.17.30-20.00
Rovaniemi3.11.17.30-20.00
Oulu4.11.17.30-20.00
Jyväskylä9.11.17.30-20.00

 

Aluetapaamiset ovat maksuttomia ja niihin voivat osallistua kaikki seuratoiminnasta kiinnostuneet.  Tilaisuuksissa tarjoillaan kahvi, tee ja sämpylä.

Etätapaamiset
Jos et pääse oman alueesi tapaamiseen paikanpäälle, voit osallistua erilliseen etäyhteyden kautta järjestettävään tilaisuuteen 11.11. klo 14-16 tai 12.11. klo 17-19.

Tilaisuuksissa toimitaan koronatilanteen mukaan – riittävät etäisyydet, käsidesiä ja maskeja tarjolla. Mikäli koronatilanne muuttuu ja tilaisuuksia ei voida toteuttaa livenä, niin informoimme siitä ilmoittautuneita. Tällöin siirrämme myös livetilaisuudet etäyhteyksiin.

Tervetuloa! 

Jaana Laurila, Eija Alaja & Liikunnan aluejärjestöjen seurakehittäjät
 

Olympiakomitean seurapalveluyksikkö ja Liikunnan aluejärjestöt 

 

Lisätietoa tilaisuuksista:
Eija Alaja, eija.alaja@olympiakomitea.fi tai Suvi Voutilainen suvi.voutilainen@olympiakomitea.fi tai oman alueesi seurakehittäjä.