SAJL valmentajapäivä

5.12.2014


Esa Pietikäinen
Esa Pietikäinen
Olli Jussila
Olli Jussila

Jesse Talikka
Jesse Talikka
Tuomas Heikkinen
Tuomas Heikkinen

Tule mukaan SAJL:n valmentajapäivään sunnuntaina 14.12.2014 Olympiastadionilla Helsingissä.

SAJL:N VALMENTAJAPÄIVÄ SUNNUNTAINA 14.12.2014

Paikka: Olympiastadionin monitoimitila, Helsinki. Sisäänkäynti Stadionin tornin juuresta vahtimestareiden opastuksella.

Kohderyhmä: amerikkalaisen jalkapallon lajivalmentajat

Hinta: SAJL:n valmentajalisenssin 2014 maksaneille ilmainen, muutoin 20 euroa (maksetaan käteisellä paikan päällä)

Valmentajapäivä toimii samalla SAJL:n 2-tason SPEED-kurssin osasuorituksena (ei erillistä kurssimaksua)
 

Ilmoittautuminen oheisella lomakkeella ke 10.12.2014 mennessä

Aikataulu:

klo 12.00-12.15 tervetuloa, esittelyt

klo 12.15-13.15 Amerikkalaisen jalkapallon fyysiset ominaisuudet - kirjallisuuskatsaus - Esa Pietikäinen ja Esko Väisänen Kajaanin amk:hon tehty lopputyö aiheesta.

klo 13.15-14.15 Perusteet lajinomaiseen liikkumiseen - Olli Jussila (Helsinki Roostersin fysiikkavalmentaja)

klo 14.15-14.30 kahvitauko

klo 14.30-15.30 Kansainvälisen huipputason  kehityshaasteet suomalaiselle futikselle - Tuomas Heikkinen (miesten maajoukkueen päävalmentaja)

klo 15.30-16.30 Jenkkifutarin kestävyysharjoittelu - Jesse Talikka (Seagulls koripallojoukkueen fysiikkavalmentaja, miesten maajoukkueen fysiikkavalmentaja, Performance specialist Omegawave)

klo 16.30-17.00 yleistä keskustelua, tilaisuuden päättäminen

Ilmoittautumiset

I
lmoittautuneet 5.12.2014:

Ilmoittautuneet:

 

1. Ville Rontu Hyvinkää Falcons

2. Ville Shoultz Hanko Sun City

3. Mikko Tonttila Tampere Saints

4. Jens Holmström Helsinki Roosters

5. Toni Bärlund

6. Heikki Kuusela Roosters

7. Asseri Kasari

8. Toni Luomajoki Roosters

9. Olli Kujala East City Giants

10. Jari Mellin Helsinki 69ers

11. Rami Lilja Vantaan TAFT

12. Tuomas Tuuli Helsinki Wolverines

13. Pekka Lamminsalo Helsinki Wolverines

14. Jarkko Hiitola Helsinki Wolverines

15. Marcus Andersson Helsinki Wolverines

16. Riku Flink

17. Erkki Toivola Trojans

18. Mika Eloranta GS Demons

19. Toni Uusitalo Tampere Saints

20. Visa Korhonen Imatra Flash

21. Esa Pietikäinen Kajaanin AMK/Kuopi Steelers

22. Esko Väisänen Kajaanin AMK

23. Heikki Halttunen SAJL

24. Tuomas Heikkinen SAJL

25. Olli Jussila

26. Jesse Talikka

27.Tony Mäkinen Vantaan Taft

28. Jesse Jalo Helsinki Roosters

29. Ville Tarvainen Maajoukkue/ Lohja Lions

30. Heli Harjanne Helsinki Roosters

31. Alexandra Naumanen Espoo Devils

32. Timo Jaakkola Taft

33. Juha Hakala Helsinki Roosters

34. Jari Pellinen Vantaan TAFT

35. Tony Andersson Hanko Sun City

36. Teemu Majander Tampere Saints

37. Matias Sarvela  Helsinki Roosters

38. Mika Alanen Vantaa TAFT

39. Mika Häkkänen Helsinki 69ers

40. Niklas Karkulahti, Hyvinkää Falcons

41. Antti Silvola, Hämeenlinna Huskies

42. Pauli Sekki, Hyvinkää Falcons

43. Mika Murtoniemi, Helsinki Roosters

44. Luis Acao, Vantaa TAFT