U17 Maajoukkue 2013 nimetty.

29.9.2013


38 pelaajaa edustusjoukkueessa ja 35 kehitysjoukkueessa.

U17 Maajoukkueen päävalmentaja Tero Virtanen nimesi Helsingissä pidetyn karsintaleirin jälkeen 38 pelaajaa edustusjoukkueeseen ja 35 pelaajaa kehitysjoukkueeseen.

Molemmat joukkueet jatkavat Pajulahdessa 12-13.10 pidettävälle viimeistelyleirille ja pelaavat Pohjoismaiden mestaruusturnauksessa Vantaan ISS stadiumilla to-la 17.-19. lokakuuta 2013.

Edustusjoukkue pelaa Pohjoismaiden mestaruudesta ja kehitysjoukkue kohtaa Ruotsin ja Tanskan kehitysjoukkueet.

Edustusjoukkue:

Drockila Oskar  Helsinki 69ers
Drockila Robin  Helsinki 69ers
Ersan Ali  Nokia Ghosthunters
Grönlund Jerry  Helsinki Roosters
Haapasaari Markus Helsinki Roosters
Jurvakainen Juhani Oulu Northern Lights
Kahilaluoma Santeri Nokia Ghosthunters
Kantola Juuso  Oulu Northern Lights
Karhu Kim  Vantaa TAFT
Kaunismäki Miikka Seinäjoki Crocodiles
Kilickesen Kalle Turku Trojans
Koivunen Jaakko  Nokia Ghosthunters
Kokkonen Miikka  Helsinki Roosters
Kähönen Joni  Oulu Northern Lights
Lahti Jere  Helsinki Roosters
Lappalainen Oskari Jyväskylä Jaguaarit
Lehmussaari Ronny Nokia Ghosthunters
Lehtinen Peik  Helsinki Roosters
Luuri Juha  Seinäjoki Crocodiles
Mai Tri Thach  Turku Trojans

Mattila Joonas Vantaa Taft
Nyman Lassi Helsinki Wolverines
Olavuo Aleksi  Helsinki Wolverines
Ollonqvist Ville Pori Bears
Paananen Jere  Porvoo Butchers
Paavilainen Janne Turku Trojans
Pajarinen Karri  Helsinki Roosters
Pulkkinen Eppu  Lappeenranta Rajaritarit
Puntila Petteri  Helsinki Wolverines
Raekivi Petrus  Helsinki Roosters
Reiniharju Viljami Oulu Northern Lights
Ristolainen Jukka Seinäjoki Crocodiles
Tuominen Petteri Helsinki Wolverines
Tuominen Eetu  Tampere Saints
Vehkomäki Samuli Helsinki Roosters
Viljanen Mikael  Vantaa TAFT
Wasileff Alexander Helsinki 69ers
Åkerberg Simo  Turku Trojans

Kehitysjoukkue:

Acao Rodriguez Luis Vantaa TAFT
Ahonen Toni  Helsinki Roosters
Alarinta Eero  Seinäjoki Crocodiles
Dhallamah Oliver Helsinki 69ers
Erkinheimo Antero Seinäjoki Crocodiles
Erkkilä Arttu  Porvoo Butchers
Gonzalez Samuel  Helsinki 69ers
Heinonen Tuomas  Helsinki Wolverines
Hietala Tino  Seinäjoki Crocodiles
Hirvonen Nooa  Kuopio Steelers
Holmström Aleksi Hanko Sun City
Ilmelä Dennis  Helsinki Roosters
Kaarnakari Micke Helsinki Wolverines
Kaartinen Werneri Hanko Sun City
Kanerva Juuso  Seinäjoki Crocodiles
Koiso-Kanttila Aaro Helsinki Wolverines
Kontio Arttu  Porvoo Butchers
Kujanpää Vili  Nokia Ghosthunters
Lindholm Joni Vantaa TAFT
Mäkinen Rasmus  Helsinki Wolverines
Nisula Tuomo  Turku Trojans
Pehkonen Niki  Helsinki Roosters
Pohjola Roope  Jyväskylä Jaguaarit
Rajala Mikko  Turku Trojans
Reinhardt Niklas Hyvinkään Falcons
Riihimäki Mika  Turku Trojans
Ruotsalainen Joonas Turku Trojans
Saarijärvi Niko  Vantaa TAFT
Salminen Miro  Helsinki 69ers
Sipilä Janne  Helsinki Wolverines
Suutari Mathias  Jyväskylä Jaguaarit
Svennblad Niki  Helsinki Wolverines
Tanninen Kalle  Kuopio Steelers
Telenius Samu  Nokia Ghosthunters
Valkamo Eemeli  Turku Trojans