Suomi-Ruotsi U17 poikien maaottelu

6.10.2018


Suomen ja Ruotsin kokoonpanot 7.10.2018 maaottelussa.

 

SUOMI U17 poikien maajoukkue 7.10.2018

 

# Etunimi               Sukunimi    Pelipaikka   S-vuosi Pituus Paino Seura

2OlliLievonenWR200217375Helsinki Roosters
3OttoRantanenWR200317060Hämeenlinna Tigers
6PyryKanervaDB200318090Hämeenlinna Tigers
7LauriSnellmanQB200118383Vantaan TAFT
8SanteriNorrenaRB200218283Wasa Royals
11JustusTalvitieWR200317062Hyvinkää Falcons
15SebastianLugoraRB200118692Helsinki Wolverines
16AmbroUrjanssonQB200218080Helsinki Roosters
19KaapoPeurakumpuWR200218368Jyväskylä Jaguaarit
20SanteriKiialainenDB200118388Helsinki Wolverines
22PeterLundströmDB200117977Wasa Royals
24OskariToijalaDB200316060Tampere Saints
25TommyNylundDB200217566Vantaan TAFT
27RonEfratiRB200217580East City Giants
30OnniMetherDB200118073Porvoon Butchers
31NicoBarrowRB2002180102Wasa Royals
34ArttuPajarinenDB200218480Helsinki Roosters
39LeoKuorttiWR200317055Pori Bears
40AatuTuokkoDB200117360Seinäjoki Crocodiles
41TianPeltoLB200118294Vantaan TAFT
44ToniHaltolaLB200117883Porvoon Butchers
45VeetiKallioLB200217888Seinäjoki Crocodiles
46AxelArvilaLB200319289Wasa Royals
49TuukkaLammiDB200317965Tampere Saints
50NiiloOranenOL2002187105Tampere Saints
51OlausAlinenOL2003198135Pori Bears
60EetuJokinenOL2001193110Hyvinkää Falcons
62VeetiKuuselaDL200119399Kotka Eagles
64LeeviRuotsalainenDL200119086Kuopio Steelers
69SamuelLeppänenOL2002186115Vantaan TAFT
70MikaelVilhunenOL2002185105Kuopio Steelers
71KalleSoininenOL2003189104Hämeenlinna Tigers
73NiklasGattigerDL2003185120Wasa Royals
75BerkanDuganDL2002175110Sipoo Bulldogs
76VeetiStenmanOL200218698Vantaan TAFT
78OnniMerisaariOL2003190120Hämeenlinna Tigers
79VernerHeinänenOL2002190110Helsinki Wolverines
80Frans-OscarSaarelainenWR200218674Hyvinkää Falcons
84MaximiliamOllilaWR200118474Hyvinkää Falcons
85SanttuVehkomäkiWR200219279Helsinki Roosters
88TeemuRehmonenWR200118981UNC Crusaders
90VeetiPuustinenDL2003186102Porvoon Butchers
91TimiPirkolaDL2001174112Porvoon Butchers
93TomiRopponenDL200218590Hyvinkää Falcons
99LukaVironmäkiDL2003187103Vantaan TAFT

 

Päävalmentaja & puolustuksen koordinaattori: Kai Lindblad

Pelinrakentajat & hyökkäyksen koordinaattori: Jason Thomas

Laitahyökkääjät: Jabari Harris

Hyökkäyksen linja: Juha Lampinen

Keskushyökkääjät: Aleksi Rapp

Puolustuksen linja: Reo Landen

Tukimiehet: Jari Mellin

Takamiehet: Ville Siren

Special teams: Teemu Majander

Traineri: Juha Lahdensuo

Traineri: Lasse Voipio

Fysioterapeutti: Ahto Kärnä

Videokoordinaattori: Jimi Roiko

 

RUOTSI U17 poikien maajoukkue 7.10.2018

EtunimiSukunimiPelipaikkaS-vuosiPituusPainoSeura
1JohanHallgrenQB200217472Täby Flyers
4KnutWachtmeisterWR200217567Täby Flyers
5WaldemarLundbladWR200218367Limhamn Griffins
6RobinLindströmDB200217670Tyresö Royal Crowns
7LiamBlomQB200118488Kristianstad Predators
9PhilipMestertonWR200217778Solna Chiefs
10SamuelNetzWR200118677Täby Flyers
12TureNilssonQB200218875Limhamn Griffins
14PhilipBlomdahlWR200118078Kristianstad Predators
21HugoNilssonDB200218072Kristianstad Predators
22ViktorMalmrosDB200118068Ystad Rockets
24AntonStenssonRB200118384Kristianstad Predators
25ErikLentellRB200218173Täby Flyers
31CarlHaageDB200118375Arlanda Jets
32FilipHörnellDB200117875Eskilstuna Sharks
33TimSihverDB200218679Stockholm Mean Machines
34RobinPerssonDB200218475Limhamn Griffins
37AxelIsakssonDB200118883Stockholm Mean Machines
40DanielAlarikssonRB200117477Täby Flyers
42AlexanderArvidssonRB200218483Carlstad Crusaders
54ViggoSvedlundLB200219080Stockholm Mean Machines
55LetianYangLB200118998Stockholm Mean Machines
56AlexanderNordgrenLB200218387Solna Chiefs
60GustafPetersonOL200118494Täby Flyers
62AlfredPramhällOL200118390Stockholm Mean Machines
65OliverLandströmOL2001184120Göteborg Marvels
66CarlWikenhedOL2002188108Limhamn Griffins
70CalleNilssonOL2002192110Skövde Dukes
75PontusBjärevallOL200219988Tyresö Royal Crowns
77AlexanderEshagiDL200118297Stockholm Mean Machines
81RiverKromnowWR200218168Kristianstad Predators
82MarcusMathiesenWR200217776Täby Flyers
84IsakGranbergWR200117965Carlskrona Seahawks
86LeoÅblad LindqvistDB200219182Örebro Black Knights
88LukasNyströmDB200117982Örebro Black Knights
90HenrikVestmanDL2002180115Örebro Black Knights
91JonathanJohanssonDL200118388Limhamn Griffins
95WilliamDomforsDL200218298Örebro Black Knights
99LinusLindbergDL2002191100Karlskoga Wolves

 

Head Coach Sebastian Brinkenfeldt

CDM Mats Hagsten

Coach Sasha Krogius

Coach Elias Hallbäck

Coach Alexander Sjöö

Coach Ludvig Persson

Coach Artur Karlsson

Coach Linus Jakobsson

Coach Elina Kjellin

Coach Robert Wilhelsson

Coach Alexander Nesic

Coach Daniel Risberg

Coach Hugo Dyrendahl

Fysio Trolle Smedberg

Fysio Bea Lundstorp