Lajin akatemiaurheilijat

SAJL AKATEMIAURHEILIJAT 2020-2021

 

KOUVOLA - Kouvolan urheiluakatemia

Vanhalakka Elias (2017-)
Virtanen Jere (2017-)
Åhlström Leevi (2017-)
 

KOTKA - Etelä-Kymenlaakson  Urheiluakatemia

 

KUOPIO - Kuopion alueen urheiluakatemia

Klassikan urheilulukio
Paananen Jaakko (2018-) NFL Academy, Lontoo 2020-

OULU - Ouluseutu urheiluakatemia

Kastellin urheilulukio


PORI - Satakunnan urheiluakatemia


Porin suomalaisen yhteislyseon lukion urheilulinja
Kuortti Leo (2019-)
Väistö Julius (2020-)
 

SEINÄJOKI - Etelä-Pohjanmaan urheiluakatemia

Hautala Samu (2020-)

 

TAMPERE - Tampereen urheiluakatemia

Sammon lukio
 Toijala Oskari (2019- urheilulinja)
Ahonen Lotta (2020- urheilulinja)
Tavasti Eerki (2020- urheilulinja)
Illikainen Henri (2020- urheilulinja)

Tekninen Korkeakoulu
Saros Noora     

TREDU

Hämäläinen Severi (2020-)
Lappalainen Tesfav (2020-)

 

PUOLUSTUSVOIMIEN URHEILUKOULU   

Kaartin Jääkärirykmentti,Santahamina (lokakuu 2020-2021)
ei lajiryhmää

VAASA - Vaasanseudun urheiluakatemia

Vöyrin Urhelulukio
 

SAJL AKATEMIAURHEILIJAT 2020-2021

 

ESPOO, HELSINKI, VANTAA - URHEA pääkaupunkiseudun urheiluakatemia

 

ESPOO

Leppävaaran urheilulukio
Laalo, Rasmus      
Lindqvist Jasper 

Omnian ammatillinen koulutus
Vehkomäki Santtu (2018-)
Sievänen Rasmus (2020-)

 

HELSINKI

Aalto yliopisto         
Kuipers Okke (2019-) 
Olin Akseli
Vehkomäki Samuli

Business College Helsinki
Lekander Emma
Lindfors Willy

Helsingin yliopisto     
Mari Jääskelä (2019-)
Minna Lehtinen (2019-)
Heta Rantanen (2019-)

Mäkelänrinteen urheilulukio
Pajarinen Arttu (2018-)
Pajarinen Lassi (2020-)
Rask Aaro (2020-)
Saarinen Niko (2019-)
Suikki Henri (2019-) 
Urjansson Ambro (2018-)

Perhon Liiketalousopisto
Malone Daniel (2018-)  vaihto-oppilaana USA:ssa

Stadin ammattiopisto           
Lievonen Olli (2018-)
Sirviö Aapo (2018-) 
Nylund Tommi (2019-)
Norrena Santeri (2019-)
Jaradat Malek (2020-)


VANTAA

Sotungin urheilulukio
Stenman Veeti (2018-) 
Kalliokoski Anton  (2018-)       
Alanen Justus (2019-)
Pitkänen Niko (2019-)
Leppänen Sampo (2020-)
Silomaa Jerry (2020-)
Repo Leo (2020-)

        

HÄMEENLINNA - Urheiluakatemia Tavastia

Hämeenlinnan lyseon urheilulinja

Arkko Emilie (2018-)

Kanerva Pyry (2019-)
Jokinen Jaakko (2019-)

 

JYVÄSKYLÄ - Jyväskylä Urheiluakatemia

Schiltin urheilulukio

Peurakumpu Kaapo (2018-)
Taipale Aapo (2019-)
Landen Jerry (2020-)