Arkisto

SAJL AKATEMIAURHEILIJAT 2018-2019

 

ESPOO, HELSINKI, VANTAA - Pääkaupunkiseudun urheiluakatemia


Business College Helsinki
Lindfors Willy  

Helsinki Mäkelänrinteen urheilulukio

Bull Otso 
Paavilainen Vilho
Olavuo Aleksi (opiskelee ja pelaa USA:ssa)
Västrik Turkka
Nwosu Uche (2017-)
Pajarinen Arttu (2018-)
Saarijärvi Kim 
Urjansson Ambro (2018-)

Helsinki Brändön urheilulukio
Wahlstein August  

Espoo Leppävaaran urheilulukio
Kylli Aleksi             
Laalo, Rasmus      
Lindqvist Jasper   ((USA:ssa vaihto-oppilaana)
Turunen Breki       (2017-)

Espoo Haukilahden urheilulukio
Olavuo Anastasia    (2017-)

Vantaa Sotungin urheilulukio
Kalliokoski Anton  (2018-)
Korkalainen Jesper   (USA:ssa vaihto-oppilaana)        
Lindfors Santeri        
Partanen Arttu          (2017-)
Stenman Veeti (2018-)
Tuovinen Eemeli 

 

Helsinki Stadin ammattiopisto
Kiialainen Santeri   (2017-)
Voutilainen Juuso    
Muuri Otto                
Veinberg Martin
Lievonen Olli (2018-)
Sirviö Aapo (2018-) 

Omnian ammatillinen koulutus
Tiitinen Anton (2017-)
Vehkomäki Santtu (2018-)
 

Perhon Liiketalousopisto
Malone Daniel

  

Aalto yliopisto         
Vainio Lauri *         
Vehkomäki Samuli          
Olin Akseli 

Espoo Metropolia    
Lahti Jere              

 

HÄMEENLINNA - Urheiluakatemia Tavastia

Hämeenlinnan lyseon urheilulinja

Arkko Emilie (2018-)

Arkko Riku
Knuuttila Roni (2017-)
Ojanen Samu  (2018 USA:ssa vaihto-oppilaana)
Töyry Samuli 
Salminen Jaakko
Ollila Max

HAMK, Hämeenlinna
Juha-Matti Haantaus

JYVÄSKYLÄ - Jyväskylä Urheiluakatemia

Schiltin urheilulukio
Ojansivu Niilo
Kinnunen Waltteri 
Isokuortti Jan
Peurakumpu Kaapo (2018-)
Wacker Ere

 

SAJL AKATEMIAURHEILIJAT 2016-2017

* käyttää Volt Athletics -ohjelmaa harjoittelussaan.

ARMEIJAN URHEILUKOULU

Erkkilä Arttu
Lehtinen Janne *
Pham Andy 
Väänänen Henri *
Wasiljeff Alexander
Ylipää Benjamin

URHEILULUKIOT

Mäkelänrinne
Paavilainen Vilho
Vartiainen Akseli
Pajarinen Karri *
Saarijärvi Kim
Heikkinen Veeti
Västrik Turkka
Tuominen Petteri
Lempinen Viljo
Haapasaari Markus
Bull Otso *
August Wahlstein
 

Jyväskylä Schiltin urheilulukio
Ojansivu Niilo
Kinnunen Waltteri *
Isokuortti Jan
Wacker Ere


Hämeenlinnan lyseon urheilulinja

URHEILUPAINOTTEISET LUKIOT

Samu Ojanen *
Samuli Töyry
Jaakko Salminen *
Riku Arkko
 

AMMATILLISET URHEILUOPPILAITOKSET

HAMK, Hämeenlinna
Juha-Matti Haantaus

SEDU, Seinäjoki
Koivumäki Petteri
Yliniemi Ville
Ristilä Kristian *

TREDU, Tampere
Korpela Markus 
Salenius Thomas
Ala-Hynnilä Lauri
Savikko Mikael

URHEILUAKATEMIAT

ETELÄ-KYMENLAAKSON URHEILUAKATEMIA
Ader Daniel *

KOUVOLAN URHEILUAKATEMIA
Tuovi Teemu
Järvinen Joel *
Tavi Veeti
Kärkkäinen Aku
Viinamäki Sampo

KUOPION SEUDUN URHEILUAKATEMIA
Vilpponen Petteri

OULUN SEUDUN URHEILUAKATEMIA
Suojanen Ville-Valtteri *

TAMPEREEN URHEILUAKATEMIA
Aaltonen Rasmus Sammon lukio
Kanerva Lauri *      Sammon lukio
Palmu Miro            Sammon lukio
Ruuska Rasmus   Sammon lukio
Tavasti Onni          Sammon lukio
Tiainen  Veeti *       Sammon lukio
Saros Noora         Tekninen korkeakoulu

URHEA, PÄÄKAUPUNKISEUDUN URHEILUAKATEMIA
Nikku Ilari                Aalto yliopisto
Vainio Lauri *            Aalto yliopisto tekninen korkeakoulu
Vehkomäki Samuli  Aalto yliopisto tekninen korkeakoulu
Aitala Aleksi            Aalto yliopiston kauppakorkeakoulu
Olin Akseli              Aalto-yliopisto
Somersalo Erik *      Helsingin yliopisto lääketieteellinen
Lahti Jere               Espoo Metropolia
Ylönen Ian              Haaga-Helia
Lindfors Willy         Helmi Liiketalousopisto
Saarijärvi Niko       Helmi Liiketalousopisto
Takolander Sarah  Laurea
Alatalo Valtteri        Leppävaaran lukio
Kylli Aleksi             Leppävaaran lukio
Laalo, Rasmus      Leppävaaran lukio
Nordman Daniel    Leppävaaran lukio
Korkalainen Jesper    Sotungin lukio
Könö Tino                   Sotungin lukio
Somersalo Erik  Helsingin yliopisto
Tuovinen Eemeli        Sotungin lukio
Voutilainen Juuso    Stadin  AO
Muuri Otto               StadinAO
Veinberg Martin       StadinAO

VAASA
Max Sundqvist *