Lajin akatemiaurheilijat

SAJL AKATEMIAURHEILIJAT 2019-2020

 

KOUVOLA - Kouvolan urheiluakatemia


Hallapuro Elisa (2018-)
Järvinen Mikael (2017-)
Tuovi Teemu
Vanhalakka Elias (2017-)
Viinamäki Sampo
Virtanen Jere (2017-)
Åhlström Leevi (2017-)
 

KOTKA - Etelä-Kymenlaakson  Urheiluakatemia

 

KUOPIO - Kuopion alueen urheiluakatemia


Klassikan urheilulukio
Paananen Jaakko (2018-)

 

OULU - Ouluseutu urheiluakatemia

 

Kastellin urheilulukio

Jaatinen Eetu

PORI - Satakunnan urheiluakatemia


Porin suomalaisen yhteislyseon lukion urheilulinja
Kuortti Leo (2019-)
 

SEINÄJOKI - Etelä-Pohjanmaan urheiluakatemia

 

TAMPERE - Tampereen urheiluakatemia

Sammon lukio
Kanerva Lauri         
Palmu Miro             
Ruuska Rasmus   
Tiainen  Veeti  
Toijala Oskari (2019- urheilulinja)

Tekninen Korkeakoulu
Saros Noora     

TREDU
 

PUOLUSTUSVOIMIEN URHEILUKOULU   

Kaartin Jääkärirykmentti,Santahamina (lokakuu 2019-)
Berg Christer
Ojansivu Niilo
Vesterinen Edward

VAASA - Vaasanseudun urheiluakatemia

Vöyrin Urhelulukio
Kallio Felix
Sundqvist Max 

SAJL AKATEMIAURHEILIJAT 2019-2020

 

ESPOO, HELSINKI, VANTAA - URHEA pääkaupunkiseudun urheiluakatemia

 

ESPOO

Haukilahden urheilulukio
Olavuo Anastasia    (2017-)

Leppävaaran urheilulukio
Laalo, Rasmus      
Lindqvist Jasper 

Omnian ammatillinen koulutus

Högström Veeti (2018-)
Vehkomäki Santtu (2018-)

 

HELSINKI

  

Aalto yliopisto         
Kuipers Okke (2019-) 
Olin Akseli
Vehkomäki Samuli
    

Business College Helsinki

Lekander Emma
Lindfors Willy
Natunen Joona
 

Helsingin yliopisto     
Mari Jääskelä (2019-)
Minna Lehtinen (2019-)
Heta Rantanen (2019-)


Mäkelänrinteen urheilulukio

Nwosu Uche (2017-)
Pajarinen Arttu (2018-)
Saarijärvi Kim 
Saarinen Niko (2019-)
Suikki Henri (2019-) vaihto-oppilaana USA:ssa
Urjansson Ambro (2018-)

Perhon Liiketalousopisto
Malone Daniel (2018-)  vaihto-oppilaana USA:ssa

Stadin ammattiopisto
Kiialainen Santeri   (2017-)
Voutilainen Juuso    
Muuri Otto                
Lievonen Olli (2018-)
Sirviö Aapo (2018-) 

VANTAA


Sotungin urheilulukio
Alanen Justus (2019-)
Kalliokoski Anton  (2018-)
Korkalainen Jesper        
Partanen Arttu (2017-)
Pitkänen Niko (2019-)
Stenman Veeti (2018-) 

        

HÄMEENLINNA - Urheiluakatemia Tavastia

Hämeenlinnan lyseon urheilulinja

Arkko Emilie (2018-)

Kanerva Pyry (2019-)
Jokinen Jaakko (2019-)

 

JYVÄSKYLÄ - Jyväskylä Urheiluakatemia

Schiltin urheilulukio

Peurakumpu Kaapo (2018-)
Taipale Aapo (2019-)