Lajin akatemiaurheilijat

SAJL AKATEMIAURHEILIJAT 2018-2019

 

KOUVOLA - Kouvolan urheiluakatemia


Hallapuro Elisa (2018-)
Järvinen Mikael (2017-)
Tuovi Teemu
Vanhalakka Elias (2017-)
Viinamäki Sampo
Viinamäki Eetu (2017-)
Virtanen Jere (2017-)
Åhlström Leevi (2017-)
Lekander ​Lauri (2018-)

 

KOTKA - Etelä-Kymenlaakson  Urheiluakatemia

Puustinen Veli-Waltteri (2017-)

KUOPIO - Kuopion alueen urheiluakatemia

Vilpponen Petteri
Klassikan urheilulukio
Paananen Jaakko (2018-)

 

OULU - Ouluseutu urheiluakatemia

Suojanen Ville-Valtteri *

SEINÄJOKI - Etelä-Pohjanmaan urheiluakatemia

SEDU
Koivumäki Petteri
Yliniemi Ville
Ristilä Kristian 

TAMPERE - Tampereen urheiluakatemia

Sammon lukio
Kanerva Lauri         
Palmu Miro             
Ruuska Rasmus   
Tiainen  Veeti   (vaihto-oppilaana USA:ssa)

TAMK     
Vanhala Emila      

Tekninen Korkeakoulu
Saros Noora     

TREDU
Savikko Mikael      
Kivelä  Aukusti    (2017-)
Knuutinen  Otso (2017-)

PUOLUSTUSVOIMIEN URHEILUKOULU   

Kaartin Jääkärirykmentti,Santahamina (lokakuu 2018-)
Koskela Tony
Lempinen Viljo
Mäenpää Niko
Pajarinen Karri
Quaquif Jonatan
Vartiainen Akseli

VAASA - Vaasanseudun urheiluakatemia

Vöyrin Urhelulukio
Kallio Felix
Sundqvist Max 

SAJL AKATEMIAURHEILIJAT 2018-2019

 

ESPOO, HELSINKI, VANTAA - Pääkaupunkiseudun urheiluakatemia


Business College Helsinki
Lindfors Willy  

Helsinki Mäkelänrinteen urheilulukio

Bull Otso 
Paavilainen Vilho
Olavuo Aleksi (opiskelee ja pelaa USA:ssa)
Västrik Turkka
Nwosu Uche (2017-)
Pajarinen Arttu (2018-)
Saarijärvi Kim 
Urjansson Ambro (2018-)

Helsinki Brändön urheilulukio
Wahlstein August  

Espoo Leppävaaran urheilulukio
Kylli Aleksi             
Laalo, Rasmus      
Lindqvist Jasper   ((USA:ssa vaihto-oppilaana)
Turunen Breki       (2017-)

Espoo Haukilahden urheilulukio
Olavuo Anastasia    (2017-)

Vantaa Sotungin urheilulukio
Kalliokoski Anton  (2018-)
Korkalainen Jesper   (USA:ssa vaihto-oppilaana)        
Lindfors Santeri        
Partanen Arttu          (2017-)
Stenman Veeti (2018-)
Tuovinen Eemeli 

 

Helsinki Stadin ammattiopisto
Kiialainen Santeri   (2017-)
Voutilainen Juuso    
Muuri Otto                
Veinberg Martin
Lievonen Olli (2018-)
Sirviö Aapo (2018-) 

Omnian ammatillinen koulutus
Tiitinen Anton (2017-)
Vehkomäki Santtu (2018-)
 

Perhon Liiketalousopisto
Malone Daniel

  

Aalto yliopisto         
Vainio Lauri *         
Vehkomäki Samuli          
Olin Akseli 

Espoo Metropolia    
Lahti Jere              

 

HÄMEENLINNA - Urheiluakatemia Tavastia

Hämeenlinnan lyseon urheilulinja

Arkko Emilie (2018-)

Arkko Riku
Knuuttila Roni (2017-)
Ojanen Samu  (2018 USA:ssa vaihto-oppilaana)
Töyry Samuli 
Salminen Jaakko
Ollila Max

HAMK, Hämeenlinna
Juha-Matti Haantaus

JYVÄSKYLÄ - Jyväskylä Urheiluakatemia

Schiltin urheilulukio
Ojansivu Niilo
Kinnunen Waltteri 
Isokuortti Jan
Peurakumpu Kaapo (2018-)
Wacker Ere